lakiernia

PROSZKOWA

flaga flaga

CHROSTOWSKI

+48 604 265 579

Adres: 74-404 Cychry ul. Kostrzyńska 1

NIP: PL5971288288

Popularne metody spawania metaliSpawanie to inaczej łączenie elementów poprzez ich nagrzanie oraz stopienie w miejscu ich połączenia. Dzięki niemu powstają takie przedmioty stalowe jak bramy, ogrodzenia czy balustrady. Poniżej prezentujemy przegląd kilku najbardziej popularnych metod spawania.

Na czym polega spawanie metodą TIG?

Metoda TIG służy do spawania takich metali jak:

Podczas spawania metodą TIG nie stosuje się materiału dodatkowego, a łuk powstaje między elektrodą wolframową a spawanym elementem. Przeprowadza się je w osłonie gazu obojętnego: argonu lub helu.

Jak przebiega spawania metodą MIG/MAG?

Kolejną popularną metodą łączenia metalowych elementów, oferowaną także przez naszą firmę, jest metoda spawania MIG/MAG. Łuk elektryczny, powstały podczas prac, jarzy się między elektrodą topliwą a spawanym materiałem. Zarówno podczas spawania MIG, jak i MAG, drut oraz gaz ochronny transportowane są z podajnika przez uchwyt spawalniczy. Jednak metody te nie są do końca tożsame; różni je wykorzystywany w trakcie łączenia gaz. Podczas gdy metoda MIG wykorzystuje obojętny gaz ochronny, niebiorący udziału w procesie spawalniczym, metoda MAG wykorzystuje gaz aktywny. Obiema metodami spawać można aluminium, stal węglową i stal chromowo-molibdenową. Co więcej, obie te metody nie wymagają wysokich temperatur.

Co kryje się pod pojęciem spawania metodą MMA?

Do często stosowanych metod spawania należy również spawanie metodą MMA. W jego trakcie łączy się poszczególne elementy elektrodą otuloną, składającą się z metalowego rdzenia, pokrytego sprasowaną otuliną. Z jednej strony bardzo dobrze metoda ta sprawdza się podczas prac w terenie i na budowach, z drugiej jest dość czasochłonna i wrażliwa na wilgoć. Zwolennicy metody MMA zwracają jednak uwagę, że jest ona bardzo wygodna: system spawalniczy łatwo się przenosi i można go podłączyć do dowolnego źródła prądu. Trzeba przy tym pamiętać, że podczas spawania metodą MMA kluczowe są umiejętności oraz doświadczenia spawacza.


Wróć do bloga