lakiernia

PROSZKOWA

flaga flaga

CHROSTOWSKI

+48 604 265 579

Adres: 74-404 Cychry ul. Kostrzyńska 1

NIP: PL5971288288

Malowanie proszkowe jako ochrona przed korozjąNiekorzystne działanie czynników zewnętrznych sprawia, że pewne grupy materiałów niszczą się - szybciej lub wolniej. Dlatego szczególnie elementy metalowe należy odpowiednio zabezpieczać. Malowanie proszkowe jest skuteczną, a przez to także popularną metodą, która poprawia wygląd powierzchni, a przy tym chroni ją przed uszkodzeniami i korozją.

Czym jest malowanie proszkowe?

Malowanie proszkowe to metoda wykorzystywana do zabezpieczenia przedmiotów stalowych, aluminiowych i ocynkowanych, czyli posiadających tzw. powierzchnię przewodzącą. Dzięki zastosowaniu pigmentu w sypkiej formie poszczególne elementy pokrywane są warstwą zabezpieczającą, która utrzymuje się dzięki siłom elektrostatycznym. Jednak to nie koniec. Kolejny etap to polimeryzacja i utwardzenie, do którego wykorzystywane są specjalne piece. W całym procesie bardzo ważne jest wcześniejsze przygotowanie powierzchni, używanie nowoczesnego sprzętu oraz stosowanie najwyższej jakości preparatów, które gwarantują maksymalną jakość. 

Malowanie proszkowe, jako ochrona przez korozją 

Malowanie proszkowe ma wiele zalet. Przede wszystkim doskonale zabezpiecza materiał przed zniszczeniem, w szczególności przed korozją. Jest to szczególnie ważne w przypadku konstrukcji stalowych, ale także jeśli chodzi o felgi aluminiowe lub stalowe w samochodach, ogrodzenia, przęsła bram, balustrady, słupki ogrodzeniowe, czy metalowe meble przeznaczone do ogrodu. Skuteczność tej metody w dużej mierze zależy od zastosowanych pigmentów, które decydują o stopniu szczelności i przyczepności, a co za tym idzie o trwałości. Malowanie proszkowe działa antykorozyjnie, ponieważ przeciwdziała reakcji katodowej, a zastosowane preparaty stanowią swoistą izolację i nie dopuszczają do kontaktu z tlenem i wodą. Do tego malowanie zapobiega reakcji anodowej i nie pozwala na przepływ ładunków elektrycznych, co również ma pozytywny wpływ na materiał. Równocześnie malowanie proszkowe zwiększa estetykę powierzchni i pozwala ukryć jej mankamenty. Metoda ta jest także przyjazna dla środowiska i stosunkowo tania, a przy tym gwarantuje doskonałą trwałość na lata. 

 


Wróć do bloga