lakiernia

PROSZKOWA

flaga flaga

CHROSTOWSKI

+48 604 265 579

Adres: 74-404 Cychry ul. Kostrzyńska 1

NIP: PL5971288288

5 cech dobrej lakierni proszkowejMalowanie proszkowe to sposób na uzyskanie jednolitych powłok na całej powierzchni przygotowywanego elementu. Umożliwia bardzo dokładne pokrycie malowanego przedmiotu niezwykle cienką warstwą farby, która nie zmienia w znaczący sposób rozmiarów malowanej części. Korzystając z usług dobrej lakierni proszkowej, można uzyskać nie tylko bardzo dobrze pomalowane elementy, ale również mieć pewność, że naniesione warstwy farb będą trwałe i odporne na działanie warunków zewnętrznych. Sprawdźmy, jakie cechy wyróżniają dobrą lakiernię proszkową.

Malowanie elementów o dużych rozmiarach

Malowanie proszkowe ma wiele zalet, jednak nie wszystkie lakiernie mają wystarczająco duże piece do wygrzewania, by móc bez kłopotu malować duże elementy metalowe. Komora grzewcza o sporych rozmiarach pozwala na skorzystanie z dobrodziejstw malowania proszkowego także w przypadku całych konstrukcji stalowych, obudów dużych maszyn czy urządzeń oraz rozmaitych elementów architektonicznych, począwszy od rozmaitych wsporników czy nawet części zadaszeń aż po fragmenty ogrodzeń lub bram.

Zabezpieczenie antykorozyjne przed malowaniem

Wyróżnikiem dobrej lakierni jest możliwość nanoszenia powłok malarskich na elementy zabezpieczone antykorozyjnie. Dzięki warstwom cynku, można w znaczących sposób poprawić właściwości przedmiotu i podnieść jego odporność na rdzę. Możliwość pokrycia elementu ocynkowanego farbą proszkową podnosi wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i działanie czynników atmosferycznych, a także pozwala uatrakcyjnić wygląd.

Dokładne oczyszczanie malowanych powierzchni

Warunkiem uzyskania znakomitej jakości powłoki lakierniczej jest bardzo dokładne przygotowanie detalu do malowania. Dobra lakiernia dba o odpowiednie oczyszczenie i odtłuszczenie powierzchni. Do pozbywania się starych powłok i resztek rozmaitych substancji można korzystać z obróbki cierno-strumieniowej, czyli popularnego piaskowania. Inną opcją jest zastosowanie metod chemicznych, polegających na natryskiwaniu odpowiednich środków na powierzchnię elementu albo zanurzenie go w kąpieli sporządzonej z odpowiednich preparatów.

Duży wybór dostępnych kolorów

Malowanie proszkowe pozwala na korzystanie z bardzo szerokiego wyboru kolorów. Dobra lakiernia będzie oferowała nie tylko dostęp do pełnej palety przemysłowej RAL, ale także da możliwość użycia kolorów dodatkowych oraz specjalnych farb, np. strukturalnych.

Szybka realizacja zamówień

Czas odgrywa dużą rolę w realizacji zleceń. Dobra lakiernia dzięki swemu nowoczesnemu wyposażeniu i fachowej kadrze jest w stanie zapewnić szybkie wykonywanie usług przy utrzymaniu wysokiej jakości nanoszonych powłok.


Wróć do bloga